ART / Lithographs / Litographs in colors 13567089
*
nr 1356 7089
Jan Andersson
(f. 1955), Sverige
2 pcs, Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Monotypi, "Grå dag I & II". Signed. Subject: 16x11 cm,
LITOGRAPHS IN COLORS, 2 st, Monotypi, "Grå dag I & II". Signerade. Motivet: 16x11 cm
Jan Andersson, Swedish painter born 1955.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 26 2020
at 20:50:32
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/10 10:37:31
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier jan andersson litografier monotypi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6013 LITOGRAPH IN C..
Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59
*
Jan Andersson
Jan Andersson, Swedish painter born 1955.
nr 1356 7089
Jan Andersson
(f. 1955), Sverige
2 pcs, Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Monotypi, "Grå dag I & II". Signed. Subject: 16x11 cm,
LITOGRAPHS IN COLORS, 2 st, Monotypi, "Grå dag I & II". Signerade. Motivet: 16x11 cm
Jan Andersson, Swedish painter born 1955.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday October 26 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/10 10:37:31 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier jan andersson litografier monotypi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6013 LITOGRAPH IN C..
Jan Andersson (b. 1955), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:59