ART / Etchings etc / Color etchings 13442205
nr 1344 2205
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
2 pcs, Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, numrerade 24/50, daterade 1981, del av svit. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 50x40 cm,
COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerade, numrerade 24/50, daterade 1981, del av svit. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
1000
SEK 800
Monday August 31 2020
at 18:22:08
800 kr
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund