MISCELLANEOUS / Jewellery / Brosch 4297086
nr 429 7086
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Brosch, flodhäst som speglar sig i vatten, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, 1950-tal, blågrön glasyr, 3.5 cm, signerad: '(Studiohanden) Stig L'
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
1000
SEK 800
Monday September 25 2006
at 16:00:01
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg