GLASS & CERAMICS / Ceramics / Charger 9488585
*
nr 948 8585
CHARGER
ceramics, Eila Juhola, Kupittaan, 1940s, dia 36,
keramik, Eila Juhola, Kupittaan, 1940-tal, dia 36
Withdrawn
Auction date:
Monday Mars 16 2015
at 19:39:24
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eila juhola keramik kupittaan skålfat
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
-
6625 SPICE JARS
Arabia, Finland, 7 pcs. Height: 9 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:11
*
CHARGER
nr 948 8585
CHARGER
ceramics, Eila Juhola, Kupittaan, 1940s, dia 36,
keramik, Eila Juhola, Kupittaan, 1940-tal, dia 36
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday Mars 16 2015 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eila juhola keramik kupittaan skålfat
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24 -
6625 SPICE JARS
Arabia, Finland, 7 pcs. Height: 9 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:11



