KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15759205

nr 1575 9205

Boris Ottenberg

(1891-1946), Sverige

Oljemålningar, 2 st, 1 st signerad 1944, + 1 st påskrift a tergo Reval 1932. Olja på pannå, 15x19-19,5-27,5, oramad

Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 19:07:10

Boris Ottenberg

Läs mer om Boris Ottenberg