KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488541

nr 1448 8541

Ernst Jõesaar

(1905-1985), Estland

Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 33x26cm, yttermått inklusive ram: 45x38cm

Ernst Jõesaar, estnisk konstnär född 1905, död 1985 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

4.800 kr

måndag 14 februari 2022
kl 19:48:37

Ernst Jõesaar

Läs mer om Ernst Jõesaar