FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 8952211
*
nr 895 2211
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
"Jetson", Bruno Mathsson (1907-1988), brunt skinn, liten skada på bakdidan, mindre lagning på metallen,
ARMCHAIR, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), brunt skinn, liten skada på bakdidan, mindre lagning på metallen
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architect
Withdrawn
Auction date:
Monday May 19 2014
at 19:32:16
- Specialauktion
- Artist/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architect
Read more about Bruno Mathsson
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson brunt skinn fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design sverige
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
*
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architect
Read more about Bruno Mathsson
nr 895 2211
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
"Jetson", Bruno Mathsson (1907-1988), brunt skinn, liten skada på bakdidan, mindre lagning på metallen,
ARMCHAIR, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), brunt skinn, liten skada på bakdidan, mindre lagning på metallen
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architect
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday May 19 2014 |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Bruno Mathsson
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architectRead more about Bruno Mathsson
- Läs mer...
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathson bruno mathsson bruno matsson brunt skinn fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar svensk design sverige
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20



