KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165292
nr 1616 5292
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1926, Landsväg med kyrka. Olja på duk, 47x54 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 april 2024
kl 20:42:35
Folke Wilhelmson Berg
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg