MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Tobacco pipes 6146008
nr 614 6008
TOBACCO PIPES
3 pcs, Silver/sjöskum/trä, 19th century,
3 st, Silver/sjöskum/trä, 1800-tal
300
SEK 300
Monday December 7 2009
at 17:44:15
1/12 23:20:27
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver