KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14044505
nr 1404 4505
Otto Schloss
(1884-1950), Sverige
Oljemålning, Gatumusikanter. Signerad. Olja på pannå, 57x47, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
Kondition: slitage
Otto Schloss, tysk-svensk målare och grafiker född 1884 i Frankfurt am Main, död 1950 i Halmstad.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:17:47
100 kr
250 kr
Otto Schloss
Läs mer om Otto Schloss