Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17309224



*

nr 1730 9224


Maria Ginzburg

(f. 1955), Sverige


Maria Ginzburg (b. 1955), Sweden. Signed. Mixed media, Image dimensions: 27x37 cm, outer dimensions including frame: 43x53 cm,


MIXED MEDIA, Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm


Maria Ginzburg, Swedish painter born 1955.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday October 13 2025
at 19:07:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/10 18:48:32 1      300 kr
13/10 19:02:20 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Maria Ginzburg

Maria Ginzburg, Swedish painter born 1955.

Read more about Maria Ginzburg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer maria ginzburg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr