KONST / Litografier / Färglitografi 13732031
*
nr 1373 2031
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 106/260, Djurgårdsfärjan. Motivet: 39x48cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 10:22:31
1
300 kr
18/1 19:59:15
2
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt båtmotiv djurgårdsfärjan djurgårdsfärjor färglitografi grafik harald sallberg litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv stockholmsmotiv sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1373 2031
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 106/260, Djurgårdsfärjan. Motivet: 39x48cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 10:22:31 | 1 | 300 kr |
18/1 19:59:15 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt båtmotiv djurgårdsfärjan djurgårdsfärjor färglitografi grafik harald sallberg litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv stockholmsmotiv sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08