KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15847232
nr 1584 7232
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 48, Rosenbad. Olja på pannå, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:41:07
10/12 10:44:29
100 kr
10/12 22:17:02
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström