KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696002
nr 1569 6002
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, Pepparskörd Spanien. Olja på duk, 64x80 cm, yttermått inklusive ram: 80x96 cm
Kondition: skadad duk
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 18:44:27
500 kr
600 kr
700 kr
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström