![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12698179
*
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Följerätt
Utrop:
6.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2019
kl 20:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 14:18:29
1
5.000 kr
16/8 20:14:33
2
5.200 kr
17/8 10:57:55
1
5.400 kr
19/8 16:53:42
2
Vinnande bud
19/8 18:08:46
1
5.800 kr
19/8 18:08:46
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Axel Olson
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Läs om budbetjänten
nr 1269 8179
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Oljemålning, Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 6.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 14:18:29 | 1 | 5.000 kr |
16/8 20:14:33 | 2 | 5.200 kr |
17/8 10:57:55 | 1 | 5.400 kr |
19/8 16:53:42 | 2 | Vinnande bud |
19/8 18:08:46 | 1 | 5.800 kr |
19/8 18:08:46 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel olson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige söndrum
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19