BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 4253120
*
nr 425 3120
Ljusstakar
2-armade, 1 par, nysilver, höjd: 15
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2006
kl 16:00:00
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:18
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:50
*
Ljusstakar
nr 425 3120
Ljusstakar
2-armade, 1 par, nysilver, höjd: 15
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2006 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:18 -
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:50



