![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061272
*
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 19:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:38:47
1
1.400 kr
10/2 18:26:36
2
1.100 kr
10/2 18:26:36
1
1.200 kr (Budbetjänt)
10/2 18:27:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs mer om Artur Bianchini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19
*
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Artur Bianchini
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 22:38:47 | 1 | 1.400 kr |
10/2 18:26:36 | 2 | 1.100 kr |
10/2 18:26:36 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:27:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.Läs mer om Artur Bianchini
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 18:19