Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 9177122



*

nr 917 7122


WATERCOLOURS

2 pcs, unidentified artist, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27,


2 st, Oidentifierad konstnär, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27


Estimate:

600

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday October 13 2014
at 19:48:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/10 17:35:15 1      200 kr
12/10 21:37:21 2      200 kr
12/10 21:37:21 1      200 kr (Robot)
12/10 21:37:44 2      250 kr
13/10 10:45:29 2      350 kr
13/10 17:37:26 1      300 kr
13/10 17:37:26 2      350 kr (Robot)
13/10 17:41:09 1      400 kr
13/10 19:43:11 3      500 kr
13/10 19:43:36 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller runmarö skärgården skärgårdsmotiv vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr