KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16894277
nr 1689 4277
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Olle Nordberg (1905-1986), Sverige, “Hovgårdsfjärden“. Signerad. Olja på duk på pannå, 35x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x77
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 mars 2025
kl 18:10:33
22/3 15:29:43