KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15085400
nr 1508 5400
Nils Selander
(1877-1949), Sverige
Nils Selander (1877-1949), Dam i hatt, 1920-tal. Blandteknik, bildmått: 18,5x11,5, yttermått inklusive ram: 30x23 cm
Nils Selander, svensk bildkonstnär född 1877, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:07:38
12/12 19:00:20