SILVER & METAL / Silver / Supkoppar 10324131
nr 1032 4131
Supkoppar
6 parts. silver, C G Hallberg, förgylld insida, ca. 140g, monogram,
6 st. silver, C G Hallberg, förgylld insida, ca. 140g, monogram
800
SEK 500
Monday April 18 2016
at 19:45:30
18/4 08:43:08
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver