KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8336117
*
nr 833 6117
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Blandteknik, Veikko Aaltona (1910-1990), 1964, 64x49
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 20:41:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 12:22:49
1
100 kr
7/6 20:07:34
2
200 kr
10/6 18:10:22
3
200 kr
10/6 20:36:15
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
Läs mer om Veikko Aaltona
nr 833 6117
Veikko Aaltona
(1910-1990), Finland
Blandteknik, Veikko Aaltona (1910-1990), 1964, 64x49
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk målare, delvis verksam i Sverige.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/6 12:22:49 | 1 | 100 kr |
| 7/6 20:07:34 | 2 | 200 kr |
| 10/6 18:10:22 | 3 | 200 kr |
| 10/6 20:36:15 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Veikko Aaltona
Veikko Aaltona, född 1910, död 1990, finländsk mÃ¥lare, delvis verksam i Sverige.Läs mer om Veikko Aaltona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk vattenfärg veikko aaltona
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



