KONST / Litografier / Färglitografi 12645070
*
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:35:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 18:11:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 18:11:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09