KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114151
nr 1411 4151
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919, Kungsör. Olja på duk, 49x73cm, yttermått inklusive ram: 67x91cm
Kondition: slitage
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:36:27
16/8 18:31:23
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren