ART / Oil paintings / Oil painting 17177266
nr 1717 7266
Robert Jhaveri
(f. 1962), Sverige
Robert Jhaveri (b. 1962), Sweden. Impressionistisk tolkning av William Turners 'Dido building Carthage', 2024. Monogramsignerad RJ. Oil on canvas, 99x149 cm, yttermått inklusive förgylld träram: 108x160 cm,
OIL PAINTING, Impressionistisk tolkning av William Turners "Dido building Carthage", 2024. Monogramsignerad RJ. Olja på duk, 99x149 cm, yttermått inklusive förgylld träram: 108x160 cm
Robert Jhaveri, Swedish artist born 1962.
5000
SEK 2400
Monday August 18 2025
at 20:34:00
18/8 20:29:00