KONST / Litografier / Färglitografi 8816455
*
nr 881 6455
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), Katt, 71/200, motivet: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 19:41:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 19:36:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille djur djurmotiv färglitografi grafik katt litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
nr 881 6455
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), Katt, 71/200, motivet: 33 x 30
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.600 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/3 19:36:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk mÃ¥lare, grafiker, keramiker och skulptör.Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille djur djurmotiv färglitografi grafik katt litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



