![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12431402
*
nr 1243 1402
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterman, gårdsscen. Olja på pannå, 33x26
Kondition: ramskada
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 18:16:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 12:40:35
1
1.500 kr
25/3 05:02:45
2
Vinnande bud
25/3 18:08:33
1
1.700 kr
25/3 18:08:33
2
1.800 kr (Budbetjänt)
25/3 18:11:26
1
1.900 kr
25/3 18:11:26
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsscen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
*
Oljemålning
Kondition: ramskada
Läs om budbetjänten
nr 1243 1402
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Signerad Noterman, gårdsscen. Olja på pannå, 33x26
Kondition: ramskada
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/3 12:40:35 | 1 | 1.500 kr |
25/3 05:02:45 | 2 | Vinnande bud |
25/3 18:08:33 | 1 | 1.700 kr |
25/3 18:08:33 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
25/3 18:11:26 | 1 | 1.900 kr |
25/3 18:11:26 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gårdsscen olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19