Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15618200



*

nr 1561 8200


MIXED MEDIA

Jacques Villon. Signed, composition. Mixed media, Image dimensions: 16x22 cm, outer dimensions including frame: 24x30,


Jacques Villon, Signerad, komposition. Blandteknik, bildmått: 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 4400

Auction date:

Monday September 4 2023
at 19:43:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/9 10:22:45 1      1.000 kr
3/9 19:55:13 2      3.600 kr
4/9 18:55:26 3      3.200 kr
4/9 18:55:26 2      3.400 kr (Robot)
4/9 18:55:53 3      4.200 kr
4/9 19:38:54 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jacques villon komposition vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr