KONST / Litografier / Färglitografier 9344381
*
nr 934 4381
Hoi Lebadang
(1921-2015), Vietnam
Färglitografier, 2 st, Hoi Lebadang, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 48 x 31
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:25:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 20:20:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Läs mer om Hoi Lebadang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografier hoi lebadang konstnärens exemplar litografier
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:39
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:35
*
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Hoi Lebadang
nr 934 4381
Hoi Lebadang
(1921-2015), Vietnam
Färglitografier, 2 st, Hoi Lebadang, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 48 x 31
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 20:20:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Hoi Lebadang
Hoi Lebadang, viatnamesisk bildkonstnär född 1921, död 2015.Läs mer om Hoi Lebadang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografier hoi lebadang konstnärens exemplar litografier
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:39 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:35