KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 10684304

nr 1068 4304

Bruno Liljefors

(1860-1939), Sverige

Tuschteckning, Bruno Liljefors (1860-1939), monogramsignerad BL, Skiss till 'Det vilda Riga', motivet: 13x13, intyg a tergo av Lindorm Liljefors

Bruno Liljefors, svensk målare född i Uppsala 1860, död 1939.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 14 november 2016
kl 18:54:19

Bruno Liljefors

Läs mer om Bruno Liljefors