![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14024183
*
nr 1402 4183
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/495. Motivet: 32x39, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 19:15:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 22:24:33
1
200 kr
7/6 19:08:51
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Läs mer om Alf Olsson
nr 1402 4183
Alf Olsson
(f. 1925), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/495. Motivet: 32x39, yttermått inklusive ram: 49x53 cm
Alf Ragnvald Olsson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv på Söderslätt.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 22:24:33 | 1 | 200 kr |
7/6 19:08:51 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alf Olsson
Alf Ragnvald Olsson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1925 i Gärdslöv pÃ¥ Söderslätt.Läs mer om Alf Olsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf olsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16