ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 11821442
nr 1182 1442
CHARCOAL DRAWING
Gösta von Sandels, attributed, Hamnmotiv och Landskap med båtar, recto och verso, sheet: 15x23+ graphite drawing, Lois Lindholm, Träd vid vatten, signature a tergo, sheet: 21x15, Proveniens: Konsul C E Schlyter,
Gösta von Sandels, tillskriven, Hamnmotiv och Landskap med båtar, recto och verso, bladets mått: 15x23+ blyertsteckning, Lois Lindholm, Träd vid vatten, signerad a tergo, bladets mått: 21x15, Proveniens: Konsul C E Schlyter
Condition: Lösa blad
600
SEK 100
Monday May 14 2018
at 19:36:07
14/5 19:04:07