SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 2564022
*
nr 256 4022
Stekhuv
Pläter, L47
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 augusti 2003
kl 18:30:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 14:45:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:33
-
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:30
-
8273 Brickor
2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8277 Brickor
6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:32
-
8275 Brickor
med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:16
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:21
*
Stekhuv
nr 256 4022
Stekhuv
Pläter, L47
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 augusti 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/8 14:45:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:33 -
8319 Bestick
silver, (0, 800) 12+ 2 st. Längd: 18-23, vikt: 970..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:30 -
8273 Brickor
2 st nysilver, runda. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:39
-
8277 Brickor
6 st, nysilver, Runda. Diameter: 40-46 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:32 -
8275 Brickor
med handtag, 3 st, omkring 1900, nysilver. Längd: ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:16 -
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:21



