Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5122202



*

nr 512 2202


Ram

England 1800-tal


Utrop:

300 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 mars 2008
kl 17:09:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 21:32:31 1      550 kr
29/2 22:13:57 2      350 kr
29/2 22:15:41 2      450 kr
29/2 22:31:25 2      550 kr
29/2 22:32:06 2      600 kr
1/3 09:32:51 1      650 kr
2/3 14:21:08 3      700 kr
2/3 14:35:25 4      750 kr
2/3 20:28:31 5      800 kr
2/3 22:38:34 6      1.000 kr
3/3 10:27:38 3      1.200 kr
3/3 10:29:05 3      1.200 kr
3/3 10:59:02 7      1.300 kr
3/3 14:28:47 8      1.600 kr
3/3 14:39:07 3      1.600 kr
3/3 15:13:01 9      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: england 1800-tal ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr