KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12507100

nr 1250 7100

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Utsikt från Klevgränd, signerad, 1981. Olja på duk, 45x54

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 april 2019
kl 19:32:28

29/4 19:27:28 1      Vinnande bud

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon