KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13824109

nr 1382 4109

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Signerad. Motivet: 20x29cm, yttermått inklusive ram: 34x42cm

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 mars 2021
kl 18:37:10

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth