Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 7165306



*

nr 716 5306


MIRROR

late gustavian, 19th century, med ljushållare, length: 126, height: 150,


Sengustaviansk, 1800-tal, med ljushållare, längd: 126, höjd: 150


Estimate:

12000

Sold:

SEK 20000

Auction date:

Monday September 26 2011
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/9 19:57:42 1      10.000 kr
26/9 15:46:54 2      Vinnande bud
26/9 15:51:50 3      12.500 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljushållare sengustaviansk spegel speglar
  • 8291 MIRROR
    19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:03
  • 8195 MIRROR
    1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:18
  • 7027 MIRROR
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:12
  • 8125 MIRROR
    Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:07




Ladda ner broschyr