Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 14343041



*

nr 1434 3041


Brita Molin

(f. 1919), Sverige


Brita Molin (b. 1919), Sweden. "Fågel Fenix", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed. Image dimensions: 38x49 cm, outer dimensions including frame: 62x71 cm,


COLOUR ETCHING, "Fågel Fenix", EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Bildmått: 38x49 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm


Brita Molin, Swedish painter, born 1919.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 29 2021
at 19:39:12


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/11 16:24:39 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Brita Molin

Brita Molin, Swedish painter, born 1919.

Read more about Brita Molin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin ea-upplaga etsningar färgetsning grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr