ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8772214
*
nr 877 2214
Spegel
höjd: 100
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:51:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 16:19:06
1
150 kr
24/2 12:21:57
2
150 kr
24/2 12:22:06
2
200 kr
24/2 15:05:56
1
300 kr
24/2 15:56:40
3
350 kr
24/2 17:38:06
4
500 kr
24/2 18:26:02
1
500 kr
24/2 19:18:27
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 877 2214
Spegel
höjd: 100
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 16:19:06 | 1 | 150 kr |
24/2 12:21:57 | 2 | 150 kr |
24/2 12:22:06 | 2 | 200 kr |
24/2 15:05:56 | 1 | 300 kr |
24/2 15:56:40 | 3 | 350 kr |
24/2 17:38:06 | 4 | 500 kr |
24/2 18:26:02 | 1 | 500 kr |
24/2 19:18:27 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53