ART / Lithographs / Litograph in colors 14896085
nr 1489 6085
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Einar Rosén (1910-1998), Sweden. Vinter i bostadsområdet. Signed, litograph in colors, numbered 54/310. Image dimensions: 37x49 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Vinter i bostadsområdet. Signerad, färglitografi, numrerad 54/310. Bildmått: 37x49 cm
Einar Rosén, Swedish painter, and graphic artist, born 1910, dead 1998.
SEK 100
Monday September 12 2022
at 18:26:42
7/9 00:45:33
Einar Rosén
Read more about Einar Rosén