KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12308069
nr 1230 8069
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Färgkrita, Utö, signerad. 23x30
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:00:50
11/1 14:02:38
21 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén