KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17536719
*
nr 1753 6719
Staffan Liljefors
(1900-1982), Sverige
Oljemålning, Jägare i vinterlandskap. Signerad och daterad -66. Olja på pannå 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Staffan Liljefors, svensk bildkonstnär född 1900, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Bevakningspris:
ÄR UPPNÅTT
Aktuellt bud:
100 kr (per 00:28:33)
Uppdatera
Visning
fredag 16/1, lördag 17/1, söndag 18/1 och måndag 19/1
Auktionen
avslutas:
måndag 19 januari kl 18:30:04
- Mitt bud
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 21:44:37
1
ledande budet*
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Staffan Liljefors
Staffan Liljefors, svensk bildkonstnär född 1900, död 1982.
Läs mer om Staffan Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan liljefors svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Staffan Liljefors
Staffan Liljefors, svensk bildkonstnär född 1900, död 1982.
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs mer om Staffan Liljefors
nr 1753 6719
Staffan Liljefors
(1900-1982), Sverige
Oljemålning, Jägare i vinterlandskap. Signerad och daterad -66. Olja på pannå 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Staffan Liljefors, svensk bildkonstnär född 1900, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Bevakningspris: |
ÄR UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | 100 kr (per 00:28:33) Uppdatera |
| Visning |
fredag 16/1, lördag 17/1, söndag 18/1 och måndag 19/1 |
Auktionen avslutas: |
måndag 19 januari kl 18:30:04 |
- Mitt bud
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 21:44:37 | 1 | ledande budet* |
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Staffan Liljefors
Staffan Liljefors, svensk bildkonstnär född 1900, död 1982.Läs mer om Staffan Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar staffan liljefors svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



