Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 10706469



*

nr 1070 6469


SCULPTURE

ceramics, signed, 2/15, height: 27 cm,


Keramik, Signerad, 2/15, höjd: 27 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday November 21 2016
at 19:02:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/11 22:10:02 1      300 kr
18/11 21:40:58 2      350 kr
19/11 15:27:29 3      400 kr
20/11 21:39:59 1      450 kr
21/11 15:38:19 3      500 kr
21/11 15:41:03 3      600 kr
21/11 18:57:08 4      600 kr
21/11 18:57:08 3      600 kr (Robot)
21/11 18:57:22 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:31
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:55
  • 7066 SCULPTURE
    ceramics, Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Le..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:30




Ladda ner broschyr