KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 8565044
nr 856 5044
Oswaldo Guayasamin
(1919-1999), Ecuador
Gouache, Oswaldo Guayasamin (1919-1999), Indianskor, signerad GuayasamÃn, 54x72 Enligt Verenice GuayasamÃn på Fundación Guayasamin troligen utförd under konstnärens första resor till Santo Domimgos ursprungsbefolkning
Utrop:
50.000 kr
Såld:
25.000 kr
måndag 28 oktober 2013
kl 18:08:52
14/10 19:31:45
- Klassiska
28 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oswaldo Guayasamin
Läs mer om Oswaldo Guayasamin
Gouache