KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816315

nr 1581 6315

Felix Hatz

(1904-1999), Sverige

Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm

Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 27 november 2023
kl 18:23:54

Felix Hatz

Läs mer om Felix Hatz