ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3944166
*
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 23:42:21
1
400 kr
24/1 07:04:48
2
350 kr
30/1 12:21:57
3
600 kr
30/1 14:03:43
4
Vinnande bud
30/1 15:33:12
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 394 4166
Spegel
höjd: 132 (vitmålad)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/1 23:42:21 | 1 | 400 kr |
| 24/1 07:04:48 | 2 | 350 kr |
| 30/1 12:21:57 | 3 | 600 kr |
| 30/1 14:03:43 | 4 | Vinnande bud |
| 30/1 15:33:12 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vitmålad
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



