KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15893371
nr 1589 3371
Per Wilhelm Cedergren
(1823-1896), Sverige
Per Wilhelm Cedergren (1823-1896), skärgårdsmotiv. Signerad, daterad 1891. Akvarell, bildmått: 20,5x25 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
Per Wilhelm Cedergren, svensk bildkonstnär född 1823, död 1896.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:21:54
8/1 02:01:18
1.000 kr
8/1 18:11:46
Per Wilhelm Cedergren
Läs mer om Per Wilhelm Cedergren