Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Pedestal 10695028



*

nr 1069 5028


PEDESTAL

'BOBY' Joe Colombo, Italy, ABS-plast, längd: 43 cm, djup: 43 cm, höjd: 73 cm, (Lanserades 1970),


'BOBY' Joe Colombo, Italy, ABS-plast, längd: 43 cm, djup: 43 cm, höjd: 73 cm, (Lanserades 1970)


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday November 14 2016
at 18:52:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/10 18:59:32 1      1.000 kr
5/11 12:07:45 2      900 kr
5/11 12:07:45 1      1.000 kr (Robot)
5/11 12:08:24 2      1.100 kr
11/11 18:46:16 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: abs-plast bord europa hurts italiensk italy sydeuropa
  • 8143 LAMP TABLE
    one pair, rotting och glas. Diameter: 48 cm, heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:41
  • 8146 LAMP TABLE
    glass/chrome. Length: 60 cm, width: 45 cm, height:..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:08
  • 8179 LAMP TABLE
    Kakel, Gustavian style. Length: 36 cm, width: 36 c..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:52
  • 8306 DINNER TABLE
    med utdragsskivor, teak, 1950s. Length: 70+ 2x26,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:25
  • 8354 TABLE
    19th century, painted. Length: 90 cm, width: 60 cm..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:28
  • 8141 BEDSIDE TABLE
    one pair, rotting och glas. Length: 47 cm, width: ..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:26




Ladda ner broschyr