KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16009258
*
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:26:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 21:39:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Läs mer om Gösta Persson
nr 1600 9258
Gösta Persson
(1927-1992), Sverige
Oljemålning, Hus i sommargrönska. Signerad, daterad -86. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x47 cm
Gösta Persson, svensk målare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 21:39:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Persson
Gösta Persson, svensk mÃ¥lare och reklamtecknare född 1927 i Hofors, död 1992.Läs mer om Gösta Persson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta persson hus i sommargrönska olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47