ART / Lithographs / Litograph in colors 15042011
nr 1504 2011
Nils Artur Nilsson
(1906-1992), Sverige
Nils Artur Nilsson (1906-1992), Sverige. "Plommon och körsbär". Signerad, färglitografi, numbered 143/225 cm. Bildmått: 58x46 cm, yttermått inklusive ram: 70x56 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, "Plommon och körsbär". Signerad, färglitografi, numrerad 143/225 cm. Bildmått: 58x46 cm, yttermått inklusive ram: 70x56 cm
Nils Artur Nilsson, Swedish painter born 1906, dead 1992.
SEK 1100
Monday November 21 2022
at 20:22:32
300 kr
350 kr
600 kr
450 kr
500 kr (Robot)
600 kr
600 kr (Robot)
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Robot)
- Thema-auction
Nov 21
Read more about Grafik
Nils Artur Nilsson
Read more about Nils Artur Nilsson